• נמלים

   

  נמלים הן בהחלט אחד המזיקים הכי מטרידים שיש. אמנם הן אינן גורמות נזק גופני (כיוון שאינן מעבירות מחלות) אך בהחלט גורמות לנזק ברכוש כיוון שהן חודרות לכל מקום (ומרחיקות אותנו משם…) בארץ ישראל קיימים 15 מינים שונים של נמלים, כאשר הנפוצים ביותר הן נמלת האש הקטנה ונמלה בנאית. נמלים אוכלות שיירים של אוכל, צמחים, פגרים של בעלי חיים וגם חרקים חיים. הבעיה מתחילה כשהן רוצות לאכול את האוכל שלנו…

  הגוף של הנמלים מורכב מ-3 חלקים – הראש, החזה והבטן, ויש להן 3 זוגות רגליים. הרגליים יוצאות מאזור החזה, והמחושים יוצאים מהראש. לנמלים יש גם צבתות שעל ידן הן אוחזות במזון ונלחמות באויבים. בעזרת המחושים יכולות הנמלים לבצע 2 פעולות:

  1. הרחה –  חוש הריח של הנמלים מפותח ביותר, הן יכולות להרגיש מגוון של ריחות, ובעצם כל התקשורת בין הנמלים בקן מתבצעת ע”י הפרשות בעלות טעם וריח הנקראות פרומונים. לכל  הפרשה יש ריח שונה והיא מסמלת עניין שונה – לדוגמא סימון הדרך אל המזון תתבצע ע”י פרומון מיוחד.

  2. מישוש – חוש המישוש של הנמלים מפותח ביותר. ע”י המחושים הנמלים נוגעות אחת בשניה וכך הן מבחינות בין בנות “המשפחה” לפולשים חיצוניים. ע”י מגע בין המחושים הנמלים גם מעבירות מידע על מזון או על סכנות.

  הנמלים חיות חיי חברה תוססים. כמו הטרמיטים (שהם קרובי משפחתם), הן חיות בקבוצות גדולות, שמאורגנות למופת בביתם  – הנקרא גם קן או מושבה. כשאומרים מאורגנות, הכוונה לכך היא שבמשפחת הנמלים יש היררכיה ותפקידים ברורים וכל אחד יודע את תפקידו ומבצע אותו בחריצות יתרה. בראש ההיררכיה עומדת המלכה השולטת על המושבה, ותפקידה הוא להטיל ביצים ללא הרף. שאר הנמלים במושבה מתחלקות לשתי קבוצות –  הפועלות והזכרים.  הפועלות עובדות גם בתוך הקן (מתחזקות, שומרות מפני אויבים, מטפלות בתינוקות (הרימות) ודואגות גם למזון).

  איך הנמלים מביאות מזון לקן? הן שולחות שליחות למצוא מזון, וכאשר הן מאתרות את המזון הן מסמנות את דרכן באמצעות הפרומונים. שאר הנמלים הפועלות ימצאו את דרכן אל המזון וחזרה אל הקן ע”י ריח הפרומונים. הנמלים יכולות לשאת משא הכבד פי שלושים ממשקל גופן!

  נמלים יכולות לחדור אל הבית ולהימצא בכל כך הרבה מקומות, מה שמקשה על הטיפול בהם.

  הן יכולות להימצא ב:

  * שקעי חשמל

  * ארונות המטבח

  * מקלחות

  * סדקים בקירות

  * על השיש

  כדי לטפל בבעיית הנמלים יש צורך בהדברה עם חומרים קוטלי חרקים אך כמו כן יש לבצע “טיפול מניעתי ולסתום את כל הסדקים שמהם יכולות הנמלים להיכנס.

  קרא עוד על הדברת נמלים או חייג עכשיו לייעוץ –  1-700-700-826