• טרמיטים

    הטרמיטים הינם חרקים קטנים בגודל של עד 10 מילימטרים (אך לרוב הם הרבה יותר קטנים מכך). הם דומים לנמלה, ויש להם כנפים ארוכות הניצבות לאורך גופם. הטרמיטים חיים במושבות, ובונים את מתחת לקרקע ולפעמים מעליה. ישנם גם סוגי טרמיטים החיים בתוך עצים יבשים. בארץ ישראל ישנם בערך 12 סוגים שונים של טרמיטים.

    היות והטרמיטים רגישים לקרני השמש, קשה לראות אותם אך ניתן לזהות את המצאותן לפי התעלות שהם יוצרים בכדי להגיע אל מקור האוכל שלהם. תעלות אלו מצויות בדרך כלל מאחורי תמונות, בזויות הקירות (לכיוון משקופים וארונות העשויים עץ). מחוץ לבית אפשר לזהות טרמיטים ע”י תלים גבוהים באדמה.

    בעיקר בעונות המעבר מורגשת פעילות הטרמיטים, שיוצאות להקים תלים חדשים. במשפחת הטרמיטים ישנם מלכות, חיילים ופועלים. החיילים מגיעים לאורך 4 מילימטרים, ויש להם לסתות חזקות במיוחד. הפועלות מגיעות לאורך של כ – 2-3 מילימטרים וצבען לבן –צהוב.הטרמיטים ניזונים   מדברים העשויים עץ (המכיל תאית ), והם חודרים לבית דרך הסדקים ואוכלים כל דבר העשוי עץ. אורך החיים של המלכה של הטרמיטים הוא 5 עד 8 שנים, והיא מטילה בין  10,000 ל- 30,000 ביצים ביום, כשהזכר (המלך) נמצא על ידה כדי להפרות את הביצים. מדי פעם נולדת מלכה חדשה שתצא בבוא היום ותקים קן משלה. לכן אפשר להבין איזה נזק עצום יכול לגרום קן אחד של טרמיטים בסביבת הבית.

    לפרטים נוספים על הדברת טרמיטים ולייעוץ עם המומחים של עדן שירותי הדברה, חייגו עכשיו –
    1-700-700-826