• הדברת צרעות

  הדברת צרעות יעילה ובטיחותית בכול עונות השנה

  צרעות הן האבות הקדומים של הדבורים. בשונה מדבורים המייצרות דבש ותרומתן לחקלאות רבה, לצרעות תרומה משנית בצורת חיסול חרקים המאיימים על השדות, וניקוי פגרים. יחד עם זאת הצרעות מגיעות עם איום ממשי משלהן – עקיצתן הכואבת. עקיצת צרעה או דבור ידועה בכאב העז שהיא גורמת ולעיתים ישנו סיכוי שלאחר עקיצה אחת יחל נחיל צרעות לתקוף את הקורבן ולסכנו ממש. הדברת צרעות נהוג לעשות בשלהיי הקיץ או בחורף ותמיד בשעות הערב כאשר פעילות הקן שוקטת ואיתה גם תנועת הצרעות החוצה ופנימה.

  מדוע להדבירן?

  הצרעות אינן מהוות סיכון ישיר לבני האדם, ולרוב יעדיפו לשמור על מרחק בטוח. אך לעיתים פעולה שנתפסת על ידי אחד הפריטים בקן כאיום יכולה לגרום לעקיצה של אדם ולגרום לכאבים עזים, נפיחות ואדמומיות. הנטיה של הצרעות להקים את הקן שלהן במקום חמים מעלה את סיכויי ההעקצות בשל הקירבה לבני אדם, כשהצרעות בוחרות להקים את קינן בעליות גג, תחת מרזבים, וכדומה. במיוחד בבית שיש בו ילדים מומלץ לבצע הדברה אשר תמנע את סיכון העקצות. בשל הסיכון בהיעקצות כואבת ובתגובה מגוננת אלימה של הצרעות לכול מי שקרב לקינן, יש למסור את פעולת ההדברה למדביר מוסמך המצוייד בביגוד מגן ומכיר את הטכניקות היעילות ביותר של הדברת צרעות.

  כיצד מדבירים קן צרעות?

  ישנן כמה תקופות בשנה שהן האידיאליות לחיסול הקן והדברת הצרעות, במיוחד בשלהי הקיץ כאשר הצרעות הנקבות מופרות ולפני שהן נכנסות אל תרדמת החורף. הדברת צרעות יעילה תפגע במיוחד בנקבות שהן המטילות בקן ואחראיות לחידוש אוכלוסיית הקן בקיץ הבא. ההדברה נעשית באמצעות פיתיונות המוצבים סמוך לקו ומושכות את הצרעות להחדיר את הרעל אל הקן ובכך לחסל את המלכה, וגם באמצעות איבוק וריסוס. גם במקרים בהם מיקום הקן אינו ידוע ניתן לפעול להדברת הצרעות על ידי הרעלתן. חשוב להקפיד שלא לשהות ליד המדביר במשך ההדברה על מנת שלא להעקץ, וכדי להמנע ממגע ושאיפה של חומרי ההדברה המשמשים אותו. הדברת צרעות אפקטיבית יכולה להיעשות בביקור אחד של המדביר ובזמן יחסית קצר, בתום ההדברה ולאחר חיסול כול הפרטים בקו, יש לנתק את הקן מהמאחז שלו ולפנותו אל הפח הקרוב.

  לפרטים על הדברת צרעות ולייעוץ עם המומחים של עדן שירותי הדברה, חייגו עכשיו –
  1-700-700-826