• הדברת ג’וקים

  הדברת ג’וקים בצורה יעילה חשובה מאוד מאחר שהתיקנים הנם מזיקים שיכולים לגרום לנזקים ולבעיות בריאות (וזאת מלבד תחושת הגועל מהמראה שלהם…).  הם יכולים להעביר מחלות עקב הימצאותם בביובים ובפחי זבל. האבק שנוצר על ידי נשלים –העור – של התיקן, תיקנים מתים והצואה שלהם יכולים להחמיר אלרגיות , במיוחד בילדים ואנשים רגישים .

  הדברת ג’וקים בשיטת “עשה זאת בעצמך” הנה חסרת יעילות מכמה סיבות. ראשית, מקקים (ג’וקים, תיקנים) יודעים טוב טוב איך להתחבא. וגם אם כבר הצלחתם לתפוס אחד או שניים בעזרת חומרי ריסוס ביתיים, הרי שהביצים שלהם מוגנות מאותם חומרים. לכן ללא הציוד מיוחד, החומרים הנכונים והידע, הדברת ג’וקים, מקקים עצמאית יכולה להיות קרב אבוד

  כאשר מדברים על הדברת ג’וקים או הדברת תיקנים, חשוב לזהות את הסוג שבו רוצים לטפל בכדי שההדברה תהיה אפקטיבית.

   

  ישנם שלושה זנים עיקריים הנפוצים בארצנו:

  * הראשון הוא התיקן האמריקאי, וזהו התיקן הנפוץ ביותר כאשר מדובר בהדברת ג’וקים בבתים פרטיים. הם יכולים להגיע לאורך של כ-5 ס”מ, וצבעם חום אדמדם. לג’וקים מסוג זה יש כנפיים חזקות והם יודעים לעוף. הם חובבי לחות וחום, ונמצאים במקומות בהם ניתן למצוא מזון כגון המטבח, פח האשפה, ביוב ומחסני מזון. הם יכולים לחיות עד גיל שנתיים. סוג זה נכנס הביתה במספר דרכים –  דרך פתחי אוורור, סדקים, צינורות ביוב חלונות או פשוט דרך הדלת…

  * השני הוא התיקן הגרמני, והוא נפוץ יותר בעסקים ובתעשיית המזון. סוג זה קטן יותר, באורך של  עד 1.5 ס”מ, וצבעו חום כהה. זן זה של ג’וקים מאוד אוהב מקומות חמים ואפשר למצוא אותם מאחורי תנור האפייה, המיקרו, מנוע המקרר, ובכלל מנועים של כל מכשירי החשמל הנמצאים במטבח. סוג זה יכול להיכנס לבית דרך מזון נגוע או מכשירים נגועים. לג’וק הקטן הזה יש יכולת הישרדות מדהימה, ולכן חייבים לטפל בו בהדברה מיוחדת אחרת הוא יתרבה במהירות עצומה ויהיה צורך במספר הדברות.

  * השלישי הוא התיקן הפסים, ומאוד קל להתבלבל בינו לבין התיקן הגרמני כיוון שגודלם זהה, אך ההבדל הוא בצבע – בעוד התיקן הגרמני צבעו חום כהה, צבע תיקן הפסים הוא חום נוטה לצהבהב, ויש לו פסים לרוחב הגב. בניגוד לאחיו, התיקן הגרמני, שנמצא בעיקר במטבח, את תיקן הפסים יתכן שתמצאו בכל הבית, בכל הארונות. לכן, הטיפול בתיקן הפסים יהיה שונה מהטיפול באחיו האמריקאים והגרמנים. בתיקן הפסים שעלול להימצא בכל הבית הטיפול יעשה בכל הבית אך ע”י ג’ל – מה שאומר שלא צריך לפנות את כל הארונות. חשוב מאוד לזהות את סוג התיקן כאשר מזמינים הדברה כיוון שכל סוג של ג’וקים פועל בצורה שונה ולכן צורת הטיפול בו היא שונה.

  הדברת הג’וקים ע”י חברת הדברה מוסמכת תיעשה ע”י שימוש בחומר הדברה מיוחד, ג’ל להדברה וריסוס. הדברה זו מטפלת לא רק בתיקנים הבוגרים, אלא גם מונעת את התפתחות הביצים אותם מטילה נקבת התיקן על צירי ארונות המטבח ובעוד מקומות מסתור. ההדברה אינה מצריכה פינוי של השטח. מומלץ לבצע ריסוס בבית אחת לשנה, ובבתי עסק העוסקים בתחום המזון אחת לחודש.

   

  ישנן עוד מספר פעולות שיסייעו לכם למניעת ג’וקים

  הפעולות הבאות יעזרו לכם ולנו לפתור את הבעיה באופן שיפגע בצורה מינימלית בבריאותכם ובסביבה:

  *  הרחקת שאריות מזון וניקיון כללי של הבית

  *  סגירת פתחים כמו דלתות וחלונות כאשר אינם בשימוש, התקנת רשתות

  *  סתימת סדקים

  *  שטיפת צנרת הניקוז

  *  ריקון הפח לעתים קרובות

  חברת עדן שירותי הדברה נותנת פתרונות הדברה חכמים ויעילים לכל סוגי המזיקים והחרקים. החברה ממוקמת ברחוב בלבן 15 תל אביב ומספקת שירותי הדברה במרכז ובעיקר בתל אביב רמת גן ,קרית אונו, יהוד,בת ים וחולון.
  לחברת עדן שירותי הדברה נסיון וידע בנושא הדברת תיקנים וג’וקים בבתים פרטיים, רבי קומות, משרדים ומסעדות. אנו מתמחים בפתרונות הדברה חכמים, שיעזרו לכם להיות שקטים לטווח ארוך!

  להתייעצות עם המומחים שלנו להדברת תיקנים וג’וקים חייגו – 1-700-700-826