• הדברה ירוקה

   

  בשנים האחרונות שומעים הרבה על הדברה ירוקה , בעקבות תגליות מדעיות שהוכיחו כי חומרי ההדברה הרגילים שהיו בשימוש עד לא מזמן היו רעילים ברמה שגרמה נזק לאנשים, לחיות ולסביבה.

   

  * נזק לאנשים – מחקרים מדעיים גילו קשר בין חומרי הדברה להתקפי קוצר נשימה. כמו כן גילו שחומרים מסויימים שנמצאים בתוך חומרי הדברה הנמכרים בחנויות גורמים נזק מוחי. מעבר לכך, שאריות חומר הדברה על גידולי שדה שאנשים אוכלים התגלו כגורמי מחלות קשות.

  * נזק לבעלי חיים – כאשר מרססים  כנגד סוג אחד של מזיק, יש לכך השפעה על כל הסביבה. אם זה בבית – חיות המחמד יכולות להפגע. אם זה ריסוס של יבולים או שדות – יכולות להפגע חיות שבאות במגע עם אותם אזורים. לדוגמא גילו שלציפורים שחיות באזור מרוסס, יש ביצה עם קליפה דקה יותר שנוטה להשבר יותר. עוד דוגמא – פרות שאוכלות עשב מרוסס נותנות חלב עם שאריות חומרי הדברה, וגם בבשרן יש שאריות של חומרים אלו – מה שאומר שנגרם ע”י כך גם נזק לבני אדם.

  * נזק לסביבה – חומרי הריסוס אינם מתפרקים ולכן משפיעים על כל סביבתם. בסופו של דבר הם נשטפים על ידי הגשמים ומחלחלים למי התהום. שוב נגרם ע”י כך נזק לאדם, כיוון שאנו שואבים מי תהום לשתיה.

  הדברה ירוקה, או השימוש בחומרים לא רעילים (או רעילים ברמה מאוד נמוכה) נחשבה בעבר לפחות יעילה מהחומרים הסטנדרטיים, אך עם התפתחות המדע בנושא, ועם פיתוח חומרים יותר ידידותיים לסביבה,  גילו שהיעילות של הדברה ירוקה היא באותה רמה ויתרונותיה מרובים. כמו כן, מספר חומרים שהיו בשימוש עד לפני כמה שנים הוצאו מהחוק עקב רמת הרעילות שלהם וכיום ישנם מספר אופנים שבה מתבצעת הדברה ירוקה:

  * הדברה אלקטרונית – מערכת המשדרת תדרים אולטרסונים שלא נשמעים באזני האדם אך נשמעים באזני מזיקים (בעיקר מכרסמים – עכברים, עכברושים, ויש גם מערכת לעטלפים) וגורמת להם אי נוחות פיזית המאלצת אותם לברוח מהמקום.

  * חומרי הדברה ירוקים – אלו חומרים בעלי רעילות מאוד נמוכה, חלקם אפשר לקנות בחנויות רגילות ולהשתמש לבד, אבל במקרה כזה יש להקפיד שלא יהיו שאריות מזון בכלל בבית ולשמור על הגינה מסביב נקיה ביותר. חומרי ההדברה מקבוצת הפרטרואידים הם מחומרי ההדברה המובילים ביותר בשוק כיום. הם מופקים מחרציות או עשויים באופן סינתטי ולכן מזיקים פחות. סוג זה מתאים יותר לבתים פרטיים מאשר  לבתי עסק ששם בעיית המזיקים מצריכה טיפול יותר אינטנסיבי.

  * מלכודות – מלכודות כשלעצמן ממילא אינן גורמות נזק לאדם או לסביבה, וכיום ישנם פיתיונות המכילים חומר המופק מהחיות עצמן או באופן סינטטי ומחכה את ההורמון הספציפי של אותה חיה, הנקרא פרומון. שימוש בחומר זה בפיתיון גורם למשיכת החיה למלכודות, ללא שימוש ברעלים במזיקים.

  * הדברה מכאנית – כל מה שקשור למלכודות ועזרים לתפיסת מזיקים (דבקים, עזרים אלקטרונים וכד’) נחשבים גם כהדברה ירוקה כיוון שאינם מזיקים לאדם ולסביבה.

   

  נסיים ביתרונות של ההדברה הירוקה:

  1.  לא חושפים את האדם ואת הסביבה לחומרים מזהמים.

  2.  לא מזיקים לחיות המחמד.

  3.  לא משאירים ריח רע בבית או הרגשת מחנק.

  4.  לא מצריכים יציאה מהבית.

  5.  מתאים לאנשים עם בעיות נשימה.

  חברת עדן שירותי הדברה נותנת פתרונות הדברה חכמים ויעילים לכל סוגי המזיקים והחרקים. החברה ממוקמת ברחוב בלבן 15 תל אביב ומספקת שירותי הדברה במרכז ובעיקר בתל אביב רמת גן ,קרית אונו, יהוד,בת ים וחולון.
  לחברת עדן שירותי הדברה נסיון וידע בנושא הדברה ירוקה בבתים פרטיים, רבי קומות, משרדים ומסעדות. אנו מתמחים בפתרונות הדברה חכמים, שיעזרו לכם להיות שקטים לטווח ארוך!

  להתייעצות עם המומחים שלנו בהדברה ירוקה חייגו – 1-700-700-826