• הדברת נמלים – עשה זאת בעצמך

  בס"ד

  אם יש לכם נמלים בבית, ודאי ניסיתם כבר כמה דרכים להיפטר מהן. אולי ניסיתם בהתחלה פשוט להציף אותן במים בתקווה שיעלמו, אחר כך ניסיתם לרסס אותם במרסס של סנו, אולי אפילו כבר הזמנתם פעם מדביר לטפל בבעיה בצורה מקצועית. בטח אתם גם מאוד מקפידים שלא יהיו פירורים, אך עדיין – אם אתם קוראים את הכתבה הזו – כנראה ששום דבר לא עזר.
  והאמת היא שעם נמלים – בהרבה מקרים שום דבר פשוט לא עוזר! הנמלים חוזרות שוב ושוב, וחשוב שתדעו מהן הסיבות לכך כדי שלא תהיו מתוסכלים יותר ויותר. נפרט כאן למה פעולות ההדברה הרגילות לא עוזרות – ולאחר מכן נסביר מה בכל זאת אפשר לעשות כדי למזער את הבעיה ולחיות אתה בשלום.

  מדוע לא הצלחנו להדביר את הנמלים לבד עד עכשיו ?

  הסיבה הראשונה שטיפול בנמלים לא עובד, היא שכאשר רוצים לחסל את בעיית הנמלים צריך לחסל את כל הקן, או ליתר דיוק – צריך לחסל את המלכה. כי כל עוד המלכה חיה, היא תמשיך להשריץ עוד ביצים והנמלים יחזרו לבקר אתכם. אבל ברגע שמחסלים את המלכה – אין המשכיות לקן, וגם הנמלים הבוגרות מתות אם המלכה מתה.
  זאת אומרת שכדי לחסל את הקן צריך להרוג את המלכה. והנה משהו שמאוד חשוב שתדעו – כשמרססים את המשטחים בבית (את השיש, הרצפה או משטחים באמבטיה), רק הנמלים שנוגעות בחומר הריסוס ימותו, אך אלה שהיו בפנים באותו זמן ימשיכו בעיסוקיהן כרגיל ויגיעו אליכם לאחר שכבר ניקיתם את חומר הריסוס מהמשטח (או שהחומר כבר התייבש ) ואז החומר לא ישפיע עליהם. אם כן, ריסוס (מכל סוג שהוא) אינו יעיל לפתרון בעיית נמלים חמורה.
  הסיבה השנייה היא שאנחנו בעצם מוקפים בהמון המון קינים של נמלים. רובם נמצאים מתחת לאדמה שמקיפה את ביתינו או בקירות הסובבים אותנו, ואנחנו לא מודעים אליהם. אבל כאשר קן של נמלים מצליח למצוא נתיב לתוך ביתינו, הבעיה פורצת לפני השטח ואנחנו מחפשים דרכים להיפטר מהן. הדבר מצוי שכאשר אנחנו מצליחים להשתלט על קן אחד שחדר לתוך ביתינו, לאחר תקופה מסויימת אנחנו מופתעים ע"י קן חדש שהתנחל באותו קן שכבר חיסלנו, והוא משתלט לנו שוב על הבית. ואז אנחנו לא מבינים – הרי כבר טיפלנו בבעיה? אך זהו קן חדש לגמרי, עם מלכה חדשה, שהגיע מבחוץ, השתלט על אותן המחילות, ועדיין לא טופל!

  אם כך, מה כן נשאר לנו לעשות כדי לא לסבול ממטרד הנמלים או לפחות למזער את הבעיה?

  דבר ראשון לזכור, שהנמלים אינן מזיקות באמת לאדם, וזהו פשוט מטרד לא נעים

  דבר שני, חשוב לדעת שנמלים נכנסות אלינו הביתה כי הן מחפשות אוכל. אם נשמור על סביבה נקיה, זה יפתור לנו את רוב הבעיה.
  הדבר השלישי שחשוב לעשות הוא לאטום פתחים כדי שהנמלים לא יוכלו להיכנס. מה שעליכם לעשות הוא לעקוב אחר מקום כניסת הנמלים לביתכם, ולאטום את הפתח. לפעמים פעולה פשוטה זו תפתור לכם את הבעיה ותמנע ממכם שימוש בחומרי הדברה מיותרים.
  אם שום דבר לא עזר עד עכשיו, יתכן ולא תהיה לכם ברירה אלא להשתמש בחומרי הדברה. כאן עומדות בפניכם שתי אפשרויות – אפשרות אחת היא להזמין מדביר מקצועי שיעשה בעבורכם את העבודה, והאפשרות השניה היא לקנות חומר הדברה לנמלים ולעשות את העבודה לבד. לפני שנבחן את היתרונות שבשתי האפשרויות, חשוב רק לציין שהיום משתמשים להדברת נמלים בג'לים מיוחדים, ולא בריסוס. הג'לים פועלים אך ורק נגד נמלים, לא מצריכים פינוי של חפצים מהשטח, ולא גורמים לחשיפה מיותרת של רעלים לסביבה. זהו טיפול נקודתי ויעיל ביותר.

  עכשיו נשארה השאלה – מה עדיף – להזמין מדביר או לעשות לבד?

  נתחיל מהיתרונות של להזמין מדביר:

  יש לו הרבה יותר נסיון, ולכן זה יחסוך לכם זמן
  יתכן שהוא יתן לכם עצות טובות איך לסגור את הפתחים בביתכם כדי להמנע מבעיות מזיקים.
  ישנם כמה סוגי ג'לים, סוגים שונים של נמלים אוהבות סוגים שונים של פתיונות. ישנן נמלים שאוהבות אוכל על בסיס סוכר (ולהן יתאים המדביר פתיונות על בסיס סוכר) ויש נמלים שאוהבות אוכל על בסיס חלבון (שגם להם יש פתיונות מתאימים). למדביר מקצועי יש במלאי כמה סוגים של פתיונות וכשהוא יגיע לביתכם הוא יעשה לנמלים שלכם מבחן טעימה. נשמע מצחיק אבל זה קריטי להצלחת הטיפול!
  לעומת זאת, הנה היתרונות של הדברת נמלים בשיטת "עשה זאת בעצמך":
  יש אפשרות להזמין את חומר ההדברה מהמדביר, ואז הוא יבוא עד לביתכם, יראה לכם כיצד להשתמש בחומר ויתן לכם עצות גם על אופן השימוש וגם על איטום הפתחים.
  אם בעיית הנמלים חוזרת – מה שקורה הרבה פעמים גם כשמזמינים מדביר מקצועי שיטפל בבעיה – כמו במקרה שסיפרנו למעלה שקן חדש פלש לקן הישן – לא צריכים לקרוא שוב למדביר ולשלם על עוד הדברה מחדש. למי שיש בעית נמלים חמורה זהו חסכון גדול מאוד של כסף.
  אז אם יש לכם בעיה של נמלים, ואתם מתלבטים באיזו דרך פעולה לנקוט, חייגו אלינו והתייעצו עם המומחים שלנו – 1-700-700-826